tavieadaniels234 tavieadaniels234
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Julie wants to buy a guitar that cost $164 to guitar is on sale for $10 off.additionally for $25.how much will julie pay for the guitar (before tax)​

Respuesta :

kass0lutions
kass0lutions kass0lutions
  • 02-09-2021
154, if that means just subtracting those numbers.
Answer Link

Otras preguntas

i'm bo red in school right now
Being aware of your learning styles can help you _____. A. Enjoy your leisure time b. Make a career selection c. Understand how to learn d. All of the above.
HELP I GIVE BRAINIEST write an essay about the great traits of a friendship
Demonstrate & explain how to find the Unit rate for Guitar lessons that cost $46.80 for 6 hours.
What right did the Intolerable Acts take away from the Massachusetts colonists?
Paragraph Five As a member of the Feel Power.org team, Noah explains, "I like to teach kids because I feel like I have good mentors in my life. A lot of kids do
What is rhythm? A. Rhythm is the flow and placement of music through time. B. Rhythm is the scale in which a musical piece is written. C. Rhythm is the quali
Match each description to the appropriate type of government. a limited government that is ruled by the will of the people can be divided into two types: direct
summary about the banana kings by emily biuso
Help is appreciated!