justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

A line segment AB has the coordinates A (2,3) AND B ( 8,11) answer the following questions (1) What is the slope of AB? (2) What is the length of AB? (3) What a
Given the Hick’s Law equation of RT = 290 + 100[log2N], what reaction time would be expected for 16 choices. Provide you answer in milliseconds and do not inclu
How were women and children affected by industrialization?
Why did London company sponsor the jamestown settlement
giving brainly !! if u help me
what's the answer?모르겠어 날 시험에 들게 하지 마요 이쯤에서 힌트를 줘 답을 못 찾겠다 꾀꼬리 I really wanna Whoo whoo whoo whoo whoo I really wanna Whoo whoo whoo whoo whoo 다른 예는 없어 Whoo whoo
I need help ASAP please it’s important
Which of the following statements uses the multiplicative identity?(-8)(1) = -8-8 + 0 = -8(-8)(-1) = (-1)(-8)-8 + 1 = 1 + (-8)answer quick plz plz plz
A race is 25 miles long. There is a water station every 1 1/4 miles along the race route. How many water stations are needed for for this race
What international incidents did President Clinton NOT send American soldiers overseas to deal with? Rwanda Kosovo Somalia Irag