friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

Help please I have to Asher as I did because it's the A
Why were industrial and agricultural surpluses a problem for the US economy?
how many tenths are there in 4/5
which fossil occurs on the most landmass what does this suggest about when these particular continents broke up
How is Renaissance movement characterized, in thought, writing, and art, as the evolutionary bridge between the Middle Ages and the Renaissance period (1300-160
to what class of minerals do gold silver and copper belong
While Alexander Hamilton supported merchants, Thomas Jefferson was more sympathetic toward the needs of
Which is part of Buddhist religious teachings? A. an all-powerful God B. the caste system C. the Mahabharata D. the Noble Eightfold Path
Which device was first used in warfare during the Civil War, allowing for greater communication between generals and to members of press?
Can anyone please help with this question