abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

How did farming change during the roman republic period
Suppose the half-life of element k is 20 minutes. if you have a 200 g sample of k, how much of element k will be left after 60 minutes? (do not use significant
In an experimental design, the variable over which the researcher has no control but that is measured to find the effect of the treatment is called the _____.
GEOMETRY HELP? what is the value of x to the nearest tenth?
write -1/19, 7/4, -4/7 in order from least to greatest.
is d/t=r an equivalent equation to d=rt
A company's sales in year 1 were $300,000 and in year 2 were $336,000. using year 1 as the base year, the sales trend percent for year 2 is:
La maison es un mercado al aire libre. cierto falso la maison vende ropa muy elegante y nueva. cierto falso guido asenjo puebla dise?a (designs) ropa y también
The amount of money you can charge to a credit card is called
A rectangular field is two times as long as it is wide. If the perimeter of the field is 180 ​yards, what are the​ field's dimensions?