basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

Which example is the weakest research question?
1: why type of stress is caused when two tectonic plates slide past one another (choices below)
identify which angle is reflexive
What does Ctrl+O beside the open option on the file menu represent? A. full name of the option B. keystroke alternative to open a file C. shortcut to display a
What is 700 over 250 as a terminating decimal
Text-to-self connections are made when the reader connects something in the text to __________. something that happened in history something that happened in a
Selma uses a jogging trail that runs through a park near her home. The trail is a loop that is of a mile long. On Monday, Selma ran the loop in of an hour. Wh
How is liver malfunction likely to affect digestion?
what type of reasoning does the author use? in the life boat eithics
A scientist has been tracking and studying a population of deer in Yellowstone National Park. He surveys the population every six months. Usually, the populatio