greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

I need help with this problem ​
The total mechanical energy of a basketball is 400 J. If the kinetic energy is 286 J, what must the potential energy be?
ECTION Buestion 21 | Divide R5600 in the ratio 4:5:7​
Imani is flying a drone. It takes off from a height of 24 feet above the ground and rises at a constant rate of 4.5 feet per second. Imani is trying to get it h
Soldiers returning home from war in Italy spread Renaissance ideastrue or false​
Adults can be good resources when making decisions because of their: A. idealistic view of your opportunities B. ability to persuade you to share their opinions
15. In which type of writing would an interjection be most appropriate? A. Formal writing B. Narrative writing C. Business writing D. Persuasive writing
I need help with analogy, thanks! (°ロ°)☝
While studying abroad, Linda wants to make 4 batches of her mother's enchilada recipe to feed her classmates. The recipe calls for 18 oz of cheese for each batc
Can someone help me to do this, please !!!! I didn't understand what should I have to do