Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

An apple pie filling cost $1.59. For each filling there is 21 ounces, how much will someone pay for one ounce of filling?

Respuesta :

Slimeaid1470
Slimeaid1470 Slimeaid1470
  • 02-12-2016
0.0757142857142857 I wasnt sure if you wanted me to round to a percific place
Answer Link

Otras preguntas

Explain how do you solve an equation by using zero product property?
which situation could cause an ecosystem to lose its equilibrium
Employees of ABC company uploaded files on a shared server with unique file naming conventions. However, they faced problems while locating these files. Which f
Match the term with the definition. Please help me Question 1 options: Angle Parallel Lines Perpendicular Lines Plane Circle 1. a flat surface that extend
Dwight deposits $150 into his new savings account. The account earns 5% interest compounded annually. Write a function to model the amount in his account, A, ov
Which of these had the GREATEST impact towards Indian political independence from the British?
Where are earth can you stand with one foot in Europe and the other foot in North America?
Need the answers ljjsjwiwkskdkdksksksksksisksksksks
1. deride possessing enough cash to meet debts or expenses 2. lambaste to beg or borrow things without being able to pay them back 3. scrounge to strongly cri
Orlando bought some groceries that cost a total of $22.68. He used a $20 bill and a $10 bill to pay for the groceries. What are two different ways he could rece