24kvilledareyes 24kvilledareyes
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

Which costs the most: 12 cat toys, 4 bags of cat food, or 3 litter boxes? Explain.

Respuesta :

lilsanta92
lilsanta92 lilsanta92
  • 05-05-2021

Answer:

4 bags of cat food because food for pets are expensive

Answer Link

Otras preguntas

A tourist shop earns a 20% profit on all sale of flip-flops. If the total in flip-flop sales was $1,280. What is the profit?
Red hair, blue eyes, and height are all examples of...
A student does 686 J of work on an object in 3.1 seconds. What is the power output of the student?
hese stage directions from The Golem suggest.... A- a lively, natural setting B- boats and rafts in the water C- a wild, lonely place D- monkeys, birds and ins
PLEASE HELP WILL MARK AS BRAINLIEST ‘Plant and animals are interdependent on each other’, Why do they depend on each other. Write three points to justify your
What is the sum of the pink and green area?
which expression is equivalent to -3x + 6y + 7x - 14? A. -10x - 14 B. 2(2x+3y-7) C. 4x - 6y + 14 D.4x + 6y - 14 E. 10x + 6y - 14 I'll give brainlist
PLEASE HELP ! (In the column for the other reactants and/or products indicate whether they increase, decrease, or stay the same.) Chemical Reaction: A (g) +
Write a formal letter to the manager of the restaurant.. explain what you like about the restaurant.· say what is wrong.· suggest how it could be improved.
Help me I need help plsss