haileemarz2025
haileemarz2025 haileemarz2025
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Crunchy peanut butter cost $325 for 259 g. in shop b it costs $408 for 340 g.
which shop gives you better value for your money?

Respuesta :

Jenna1705
Jenna1705 Jenna1705
  • 03-05-2021
Shop B. This is cause shop A charges about $1.25 for each g of peanut butter, while Shop B charges only $1.20 for each g of peanut butter. Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

10.4% of what number is 13
80% of what number is 94
Akkad's territory encompassed most of the Fertile Crescent. a. Yes b. No
I was in the National Forest with my camera. The day was crisp, and the leaves were turning gold and red. When I spotted the white-tailed buck, I froze. He wasn
Nine times a number is three thousand six hundred what is the number?
S= 2( lw + lh + wh) Solve for w Please show your work
The point-slope form of the equation of the line that passes through (–4, –3) and (12, 1) is y – 1 = (x – 12). What is the standard form of the equation for thi
Which statement about novels is true? A.They use dramatic elements to depict the flaws of human nature in a succinct, poignant way. B.They use poetic techniques
sufijos de coleccionar
which substance cannot be broken down by a chemical change? 1) ammonia 2) ethanol 3) propanol 4) zirconium