fdonaldss fdonaldss
  • 01-12-2016
  • English
contestada

chin bought 12 pounds of apples for $6 use the ratio table to find the cost of bying 3 pounds of appels

Respuesta :

nerdvodka
nerdvodka nerdvodka
  • 01-12-2016
Not sure why this is in the English section, but the answer is 1.50.
Answer Link

Otras preguntas

The king said unto the hermit "let me work in your place". Rewrite the following in reported speech
variable expenses: $2,510.60 Fixed expenses: $1,246.25 Miles driven: 4,800 What is the cost per mile?
Indicators, recorders, and alarms all display the current values of process variables.a) Trueb) False
I need help adding and subtracting polynomials!!!
Please hurry and please answer the question in the picture and show all your work I have an idea just need to make sure will also give brainliest
What's the answer to this question
HURRY!!! Choose all sets of side lengths of similar triangles to a triangle with side lengths of 3, 4, and 8 units.
7 plus 7 when 7 equals 288484&393383883
Different for individual animals depending upon their place in the social hierarchy. a) True b) False
Methodology A. Preparation of Setup for Paper Airplane