knsswymm9n
knsswymm9n
03-05-2021
Mathematics
contestada
6 pounds of sugar for $3 how much per pound
Respuesta :
kavehpour61
kavehpour61
05-05-2021
Answer:
$0.5
Step-by-step explanation:
3/6 = 0.5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
Use “See It Through” to answer questions 6-11. What is one message the author conveys in the selection? Plan ahead for difficult times. Take risks in order to b
What structure is highlighted? A. Conus elasticus with mucosa B. Vocal fold c Inferior horn of thyroid cartilage D. Superior horn of thyroid cartilage E. Vestib
I need a answer for this will give brainliest if correct.
What is the slope of the line ?
We are learning percentage so pls answer this question for me. What is 10% of 332
Many saw Natives as peoples that were “savages” and needed to be converted to Christianity or pushed off the land. Political, economic, or social :)
Solve the simultaneous equations 2x + 4y = 22 2x + 2y = 15
Was the destruction of the Native American way if life inevitable or could have been prevented?
describe a time someone said something to you that had an impact on you. (positive or negative)
I need help. I am taking a math test and I am stuck on the first question