jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

A watering can dispenses water at the rate of 0.25 gallon per minute. The original volume of water in the can was 6 gallons. Which set of ordered pairs shows th
which of the following definition is correct and use only quanties rather than units
the product of 3 and y decreased by 7
which type of metabolism might bacteria, that clean oil off of Beaches, use
One spinner is divided into three equal sections numbered 1 to 3. A second spinner is divided into six equal sections numbered 4 to 9. How many total outcomes a
Because ken is seven feet tall, people often mistakenly assume that he must be a member of his college's basketball team. this mistaken judgment best illustrate
URGENT - MATHEMATICS!!!! Solve 3^(2x) = 7^(x−1). It's an exponential equation.
Write a molecular equation for iron (iii) nitrate reaction with sodium sulfide
Which of the following are possible slopes for the graph of a linear function? Positive Negative Undefined Zero The slope is different at different points
Si la puerta no está abierta, está . marco está porque tiene un examen hoy. juan necesita dormir porque está . felipe está porque no encuentra nada interesante