adhikarinisha333
adhikarinisha333 adhikarinisha333
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

if the cost of 8 boxes is rupees 243.20 the cost of one box​

Respuesta :

zahirahz543
zahirahz543 zahirahz543
  • 03-04-2021

Answer:

30.4

Step-by-step explanation:

8 boxes = 243.20

find 1 boxes

= 243.20 ÷ 8

= 30.40 / 30.4

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following are tools a reader can use to understand sentences? Select all that apply. Skip the sentence until you can understand it. Look for simila
i need help plz, can u help me?
Roger expressed 1/5% as 1/500. Ellen expressed 1/5% as 100/5. Who is correct? Explain.
Which feature separates watershed
The Boy Who Harnessed The Wind Study sync The author writes that a windmill was “more than just power.” Explain why windmills are so important in Malawi. What
hii please help i’ll give brainliest!!
Au tribunal Imaginez que vous soyez avocat(e). Décrivez quelle sorte de droit vous pratiquez. Si vous choisissez le droit pénal ( nal) , détendez-vous des clien
What am I doing wrong
PLEASE HELP!! Fill in the blank in the following sentence with the appropriate form of the verb llamar below. Habia una vez nina que se _____ Caperucita Roja A.
Which of the following accurately describes the use of fossil fuels for energy? A At the present rate, we will run out of fossil fuels in about 250 years. B Bu