BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

Wich of the following is not a characteristic of the figure with vertices at coordinates A (1,1) B (1, 2) C (2,2) and D (2, 1)? A, Four right angles B. Four ver
What healthy, positive action can the food industry take to reduce the national issue of weight gain? regulate the content of processed foods place low-cost foo
Bedfellows 32 jars with paint if you can hold one pint of paint how many gallons of paint did Beth use
What is the name of the process occurs when rocks and soil slide down a mountain?
Is my answer correct?
What sounds cause NIHL?
Post independence, the United States has intervened in Latin American political issues largely __________. A. to protect economic interests B. to promote social
Having a ziggurat signified that a Sumerian city was in need of protection. located on a river. large and important. small and unimportant.
Why do the president,member of congress and fedral judges take an oath to defend the constiution of the united states?
The dialogue in "Hills Like White Elephants" focuses on the possibility of a(n) _____. abortion break-up expedition marriage