centariwhitsett centariwhitsett
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Angie bought 312 pounds of apples to make a pie. There are 16 ounces in one pound. How many ounces of apples did she buy?

Respuesta :

caitlinjacobs1211 caitlinjacobs1211
  • 02-04-2021

Answer:4992

Step-by-step explanation:

Multiple 312 by 16

Answer Link

Otras preguntas

List the numbers in order from least to greatest: -4, -9/4, 1/2, 3.7,
What is this asking for?
32 workers can complete a work in 30 days working 6 hours per day. How many days are required to complete the same work by 16 workers working 8 hours per day?
Find the measure of x in the following diagram. Explain. (Picture included. Please help!)
plz help i reward brainliest also no silly answers plz i grinded for these points
What is standard unit? Why is it necessary?
PLEASE HELP ASAP. WILL GIVE BRAINLIEST. The volleyball team and the wrestling team at Belmont high school are having a joint car wash today, and they are split
nb = f +G Slove for b Please help meeeee
A disadvantage of sexual reproduction in plants is A) the two-generation system. B) genetic variation. C) additional energy needs to complete a life cycle. D)
HELP PLEASE THIS IS DUE SOON AND I HAVE NO IDEA :,( Summarize the text in your own words: It is impossible that the allied powers should extend their political