Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how to fight depression :\
why human cell is considered as eukaryotic cell where as bacterial cell as prokaryotic cell​
The weights of 1500 bodybuilders are normally distributed with a mean of 190.6 pounds and a standard deviation of 5.8 pounds. A. About how many bodybuilders ar
GRADES On her first four quizzes, Rachael has earned scores of 21, 24, 23, and 17 points. What score must Rachael earn on her fifth and final quiz so that both
Select the correct answer. Which word or phrase correctly completes this sentence? Hay que llenar ______ para solicitar la visa para los Estados Unidos. A. una
[tex]\color {white}\boxed{\colorbox{black} { QUESTION♡}} [/tex] ​ ​ A hemispherical bowl of internal diameter 30 cm contains liquid liquid is to be filled into
Why is peer review useful? A. Your peers might know your topic better than you do. B. If you wrote the paper, you won’t be able to find anything wrong with it.
What would be the most likely result of a low concentration of sugars and ions in the cell’s vacuole? The plant would oof. The plant would stop photosynthesis.
What is the daily recommended amount of carbohydrates for women?
help pls no wrong answers