Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

What are the police checking roht now? the rooms the computers the passengers the hotel registration books
Find an equation for the line that passes through the points (2,-5) and (-6,5).
What is the next fraction in this sequence? Simplify your answer. 1/4, 3/8, 1/2, 5/8...
10 POINTS JUST ONE QUESTION I WILL FIGE BRAINLIEST IF CORRECT!!! Please help 16. Solve for x.
Please help ASAP!!! :))
Read the sentences below. Then, identify the pronoun rule that applies.
Marriage between individuals who have similar social characteristics
The flowers bloom. Hello there
An aquarium owns 5 identical tanks. All together, the tanks can hold 86 gallons of water. How much water can each tank hold? All tanks together =
Angle JKL and angle MKQ are complementary angles. The measure of angle JKL is twice the measure of angle MKQ