BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

What does justify mean
George flips a colored chip that is red on one side and black on the other a total of 20 times. What is the probability of the 21th flip resulting in landing on
What value of m makes this a true number sentence? m+3+m=3
A gift box in the shape of a rectangular prism measures 8 inches by 8 inches by 10 inches. What is the least amount of wrapping paper needed to wrap the gift bo
is Bromothymol Blue acidic or basic?
The goal of Federalism is: A to give power primarily to the states. B to preserve personal liberty by separating the powers of the government so that one go
What enraged Northerners about the Fugitive Slave Act?
A fruit punch contains 0.125 liter of grape juice. This is 6.25% of the amount of juice in the punch. How much punch was made? A. 0.0078125 liter B. 0.078125 li
A biologist gathered data to show the interaction of the golden-cheeked warbler and juniper tree populations. Which conclusion did the biologist most likely mak
pleaseeeee helpppp failing mathhh Identify the mapping triangle HIF and HGF. look at the first picture A) rotation B) glide reflection C) translation D) refle