amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

WHATS THIS NATIVE AMERICAN SYMBOL CALLED:
The best alternate headline for this article would be __________. A. Sign Here for Change B. Exercise Your Rights C. How to Start Your Own Petition D. The Chall
how many pieces of candy does the average house give to each trick-or-treater
What are two potential benefits of using calendar-synchronization tools like calendly A. If team members want to look up cultural holidays, they can search for
Question What is the slope of this line? Options: A. 5 B. -5 C. -1/5 D. 1/5
Yixi dropped a coin in a wishing well. The top of the well can be represented by 0 feet. The location of the coin can be represented by −32 feet. How many feet
Someone pls help me I will make you Brainly
THIS DO NOT HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
change the sentence into question. titi goes to school every morning​
A 15-inch piece of steel is cut into three pieces so that the second plece is twice as long as the first piece, and the third piece is three inches more than t