veralagrone1989
veralagrone1989
03-03-2021
Mathematics
contestada
hey I could use some help!
Respuesta :
yorkekas
yorkekas
03-03-2021
Answer:
b is the right answer
Step-by-step explanation:
Answer Link
onestybrown13
onestybrown13
03-03-2021
D is the right answer yup :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound of apples?
During which of the working phases do historians ask a big question? A. research B. inquiry C. writing D. library
Explain why you might want to write very large and very small numbers in scientific notation.
A light ray traveling in air enters a second medium and its speed slows to 1.71 × 10^8 meters per second. What is the absolute index of refraction of the second
A free market is one in which decisions about what to produce and in what quantities are made by: (Points : 3) the Fed the community the market the Congress
In which laboratory process could a student use 0.10 M NaOH(aq) to determine the concentration of an aqueous solution of HBr? (1) chromatography (2) decompositi
Study the analogy, and then answer the question that follows. medium : average :: regular : normal What kind of analogy is this? A. synonyms B. part to whole C.
An antibaryon composed of two antiup quarks and one antidown quark would have a charge of (1) +1e (3) 0e (2) −1e (4) −3e
Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound of apples?
The distance 'y' traveled in miles by the Chang family in 'x' hours is represented by the equation y=55x . Identify the constant of proportionality. Then explai