happyfeet239 happyfeet239
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Teresa bought 11 pounds of sugar for $7.
How many dollars did she pay per pound of sugar?

Respuesta :

cayuba538
cayuba538 cayuba538
  • 02-03-2021

Answer:

Its about 1.50$

Step-by-step explanation:

i don't know the exact amount

Answer Link

Otras preguntas

What must the requiring activity certify, in writing, and provide to the contracting officer before the contracting officer can prepare the solicitation?
What is a type of ecological experiment that takes advantage of a natural disturbance and for which there is no ability to regulate independent variables?
What is this? PLEASE LOOK BELOW.
How does a medical assistant respect another’s diversity? What should the medical assistant do or not do?
Simplify 2/3 +9-1/24
Why a shortened or shrinking business cycle would create problems for many firms?
In a regression analysis, if sse = 200 and ssr = 300, then the coefficient of determination is:_________
why people use animals for transport give four reasons​
A die is rolled. if it rolls to a 1 or 2, you win 2 usd. if it rolls to a 3, 4, 5, or 6, you will lose 1 usd. what is the expected payoff from rolling this die?
Why is the announcement of the new trade agreement, referred to as usmca by donald trump, so important for companies like renault?