lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When [OH-] changes from 10-9 to 10-11 in a solution: Kw = [H+][OH-] What happens to [H+]? a. Increases b. decreases c. remains constant
Are fat fish more likely to have broad stripes than thin fish?
When an adverb modifies a verb with a helping verb, the adverb should generally be placed a. at the end of the sentence. b. after the helping verb. c. before th
one hundred times the quantity six plus five
Which of the following is true of the governmental structure set forth in the Articles of Confederation? a. Only two branches of government existed, the executi
Chlorofluorocarbons are released via: a. car exhaust b. trash landfills c. aerosol sprays d. refrigerants
The different phases of matter exist at different levels of particle organization. Which if the following lists phase in order from least organized to most orga
Which of the following describes a major difference between the commercial revolution and the Industrial Revolution? a. The commercial revolution led to the ado
One of the few civil rights measures that Congress passed during John Kennedy’s presidency was the 24th Amendment to the Constitution, which banned __________.
what is the most important vein in the human body?