26levkulichk
26levkulichk 26levkulichk
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Original Price = 16.20
% Markdown = 25%
Whats my answer? ASAP!

Respuesta :

itzapril
itzapril itzapril
  • 04-02-2021
The answer is $12.15 :)
Answer Link
kjb858fvj8
kjb858fvj8 kjb858fvj8
  • 04-02-2021
12.15 is the answer
Answer Link

Otras preguntas

The point-slope form of the equation of the line that passes through (–4, –3) and (12, 1) is y – 1 = (x – 12). What is the standard form of the equation for thi
at a concession, stand seven hotdogs and two hamburgers cost $12.75; two hot dogs and seven burgers cost $16.50. find the cost of one hot dog and one burger.
What value of r makes the equation true? r + (–0.16) = 0.37 a. –0.53 b. –0.21 c. 0.21 d. 0.53
What is the table for y=8x+12
Over the weekend, the All Smiles Run had 16,478 participants for the Half Marathon. The All Smiles 10K had 6,924 participants, and the 5-Mile Walk had 3,067 par
Simplify 6 - (-2) - 3(-5). -11 -7 19 23
Ronald Reagan defeated in one of the biggest presidential election landslides in history.
at summer camp the ratio of boy to girls was 7:1. If there were 63 boys, how many girls were there
The addition of which of the following sentences would create an effective paragraph? Dogs and cats are both fantastic pets. Dogs are loving and playful. Cats a
8x-9y+16x+12y How do I solve this equation