nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

How can you add and remove categories from a previously created chart? A. Click the Format tab. B. Click the Chart Styles button. C. Click the Chart Eleme
Which character in the novel is Zeena’s cousin?A. Mrs. Hale B. Mattie Silver C. Denis Eady D. Martha Pierce
Find the sum: (3x2 + 2x + 3) + (x2 + x + 1). A. 3x4 + 3x + 4 B. 4x2 + 3x + 4 C. 3x2 + 4x + 4 D. 4x4 + 4x + 4
What should you do if you fall overboard into cold water?
Talking on the phone while driving a car is an example of what psychology
select the equation in which the slope equals 9 in the y-intercept equals -3
What does Edward Abbey believe will happen if the dam is shut down and the reservoir is drained? A. The Colorado River will flood, causing great damage.
Simplify the quantity x plus 6 over 12, all over the quantity x minus 8 over 10.
Question 6 On May 15, 2008, former President George W. Bush delivered a speech on the 60-year anniversary of Israel's independence to the Knesset, the lawmake
Write a balanced chemical equation for the photosynthesis reaction in which gaseous carbon dioxide and liquid water react in the presence of chlorophyll to prod