julissaroldan37 julissaroldan37
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

$150 per hour is how much per min

Respuesta :

haileyc2009
haileyc2009 haileyc2009
  • 03-02-2021

$2.50

Hope this helps!

May I have brainliest? :D

Answer Link
ash6020 ash6020
  • 03-02-2021
$2.5 a minute because 150 divided by 60 is 2.5
Answer Link

Otras preguntas

are the answers right, what the answer for the missing
what is the unit rate for 6 pack soda for $7.96
Sinopsis hikayat hang tuah
Handclapping is a characteristic of which musical style?
A machine part consists of a half sphere and a cylinder as shown in the figure. What is the total volume of the part? 72π cubic inches 108π cubic inches 126π
A company did a quality check on all the packs of nuts it manufactured. Each pack of nuts is targeted to weigh 18.25 oz. A pack must weigh within 0.36 oz of the
In which sentence does the verb agree with the subject? A.Island of the Blue Dolphins is based on a true story. B.Gulliver's Travels have been adapted for m
an artist does not create s piece for universal appeal; he creates it to_____
What country did Japan defeat in its FIRST foreign war during the Meiji period?
Quien inventó el tubo de ensayo?