irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

Why did the Mongol invasions of Japan fail?
There would be no goods or services available if people did not work to produce them. This economic principle demonstrates the importance of which factor of pro
What similarity does the Russian legislature have with that of the United States? A. Both have strict rules governing residency. B. Citizenship is not required
three south african initiatives that adress: inequality and gender; rights of people living with HIV and violence against women and children
The word vaccination comes from the Latin word vacca, meaning _____. pig cow chicken horse
How would you define media literacy?
Describe the Roman conquest of Italy
What is 1/10 + 8/100
Read the following sentence, paying close attention to the underlined word: Amy told us what she had done. The underlined word is a/an _______ pronoun. A.
All of the following are synonymous (mean the same) EXCEPT: a. suffrage c. conscription b. compulsory military service d. the draft