renee405 renee405
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

how much will a person pay for 4.5 pounds of bananas at a price of $1.25 per pound​

Respuesta :

sparklingsunset
sparklingsunset sparklingsunset
  • 03-02-2021

Answer:

$5.62 it could also possibly be $5.63 if you have to round up.

Step-by-step explanation:

Answer Link
laciboomgarden5 laciboomgarden5
  • 03-02-2021

Answer: $5.63

Step-by-step explanation: multiply 4.5 by the price per pound.

Answer Link

Otras preguntas

what is the name of the camp that Anne and Margot got transferred to?
HELPPPPPPPP ASAPPPPPPP PLSSSSSSS
Read this excerpt from Abraham Lincoln’s Emancipation Proclamation. What inference, or conclusion, can you draw from this passage?
please help me i'll give brainliest and i just used all my points.
Brooke multiplied 3 and 9 and got 17. Brooke knows her answer is wrong because she knows is should be approximately
when kermit goes gansta again.​
A server worked a shift where he served 13 entrees, 8 appetizers, and 6 desserts . What percentage of his servings were
Sadie is going to invest in an account paying an interest rate of 3.1% compounded annually. How much would Sadie need to invest, to the nearest hundred dollars,
22 (x+6)(x+6) ++ 3x3x ++ 44 ==
What happens in meiosis during telophase l?