aubreystechschu5946 aubreystechschu5946
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Karen purchased fabric for a project she is working on. She bought 3 yards of fabric. Each yard cost $6.68. How much money did Karen spend on fabric?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

$20.04

Step-by-step explanation:

$6.68 x 3 = $20.04

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

un-realistic

Step-by-step explanation:

didnt hear a single "can I speak with your manager?"

Answer Link

Otras preguntas

6x/5 - x = x/15 - 10/3
Which value represents a population density? A. 3,000 fish in a certain lake B. 1,500 shrimp per cubic meter of sea water C. 1,300 shrimp in a certain ocean D.
How are the comparison methods Ling uses like the methods you use to compare the sizes and shapes of similar figures?
-8(-6+2j) thank you it’s pretty easy
1. The heat absorbed when ice melts can be measured in a unit called a (1) torr (2) degree (3) mole (4) joule
mirabeau lamar was appointed by sam houston to plan the new capitol city , true or false
If 15% of 200 apples are bad, haw many apples are bad? (Please include explanation)
Why was Minuet played by Boccherini?
Are all electrolytes the same in their indications? Explain The cost of painting a wall that is 5 meters wide and 2 1/2 meters tall is $50. How many square mete
The American College of Sports Medicine suggests strength training ____ to ___ times a week on non-consecutive days. A) 2 to 3 B) 3 to 4 C) 4 to 5 D) 1