Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

through what city did the tomando road NOT pass
Why did the banks close during the financial panic that led to the GreatDepression?A. Consumers could not pay their loans and the banics ran out of moneyB.The b
I need help fast pleaseeee
which term best describe the earthworm's role in it's habitat
Llamas have sexual reproduction. Some types of llamas have 74 chromosomes. That is how many chromosomes are in their somatic (body) cells. How many chromosomes
Read the passage before answering my question: Someone Cheated. Should You Speak Up? April and Liam saw Jason cheat on a test. Is reporting him the right thing
EASY POINTS!!!!! FIRST CORRECT ANSWER GETS 5 STARS PLUS A THANK YOU, AND MORE THAN 20 POINTS!!!
Vera ordered a soup, salad, and sandwich to share with her friends. The probabilities of each item being ready first are as follows:P(Soup ready first)= 5 1 ​ s
Who is Johnny Orlando?
Drag a vertex of the triangle to change its shape double click or double tap a vertex or side to prevent it from changing