electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A graduated commission employee makes 3.5% interest on the first $50,000 in sales and 6.5% interest on all sales over $50,000. Which of the following expression
The way that authors structure their sentences and use their words can affect the pace and mood of a text. How would you describe the pace of the following pass
what major foreign policy was thomas jefferson confronted with
what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60
How do you write 310,763,136 in word form
what did dmitri mendeleev do?
Which of the following concepts refers to deciding exactly what is to be measured when assigning value to a variable? Operationalizing Reliability Conceptualizi
To limit foods that have no % DV of ingredients such as trans fat and sugar you should what
Read the passage. (1) Many American men were drafted during World War II. (2) Many other men volunteered to serve. (3) In fact, so many men entered the armed se
Intermodal containers are used interchangeably for two or more modes of transportation. TRUE or FALSE.