jaydenculbreath68
jaydenculbreath68 jaydenculbreath68
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

4.b) A strawberry order costs $241.50. How many pounds did the grocer order?​

Respuesta :

O1ivia
O1ivia O1ivia
  • 04-01-2021
You need more info :/
Answer Link
dylanking408
dylanking408 dylanking408
  • 11-01-2021

Answer:

175

Step-by-step explanation:

because you have 1.38 per pound and 241.50 divded by that = 175

Answer Link

Otras preguntas

How would the verdict of Compromise of 1850 & Dred Scott create a bigger divide in America
Why were camel trains popular in West Africa?A. Camels were more expensive than mulesB. Camels were faster than horses.C. Camels could carry gold in their humps
Why did US lawmakers (Congress) support the Indian Removal Act?
People can become drug abusers overnight. True False
If u know the answer plz help
List two detection (i.e. visualisation) techniques commonly used to visualise compounds in TLC.
PLEASE HELP ASAP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Imagine a grizzly bear is breaking down our door right now. What would you do? What body systems will help you accomplish that task?
As an estimation we are told 5 miles is 8 km. Convert 88 km to miles.
A pilot takes a taxi from the airport to the hotel. The taxi driver charges a $2.50 initial charge plus $2.65 per mile. Which equation can be used to find y, th