aafisajith aafisajith
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if the cost of 4 kg of rice is rupees 90,then how much rice is purchased with rupees 247.50

Respuesta :

emanuelabadac
emanuelabadac emanuelabadac
  • 04-01-2021

Answer: 11

Step-by-step explanation:

90 : 4 = 22.5

247.50 : 22.5 = 11

hope is helps * hugs ✨

Answer Link

Otras preguntas

ow suppose the U.S. government does not know the demand curve for pollution and, therefore, cannot determine the optimal tax to achieve the desired level of pol
3 3/5 + 1 1/6 answer as a fraction
Find the numbers whose difference is five and whose product is 266
Walter D is 7 inches after he has secx its 9 inches how much did secx add?
20. Select the sentence in which all pronouns are used correctly. A. I hope she will keep this between she and i. B. i sat between him and her during the sales
what intervations you could place in a group for non-participating group members ​
Who was the first black woman and the youngest poet laureate in american history when she was appointed in 1993?.
Find the area of the shaded region.
Find the least common denominator (LCD) of 7/9 and 5/6
In the interview, dr. Dowell mentions that we live in a "small world. " the video explains that disease can spread in a matter of hours when people travel by ai