davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

bzhdjjrjejrjrhtnfndndntn
Multiply and simplify
What other angles are equal to the measurement of angle 1? A. 3,5,6 B. 4,5,8 C. 2,6,7
THATS ANOTHER ONE THANK
Which cells in your body undergo cellular respiration? Select one: a. your brain cells b. your skin cells c. your heart cells d. every cell in your body
Allison is making treat bags for Valentine's Day. She uses 7 sheets of stickers and 3 bags of candy for every 8 friends. If Allison is making 14 treat bags, how
what is a wedgie qwertyuiop
emergency Alejandro has gone to school 5 Over 7 of the last 35 days. Which expression can be used to determine the number of days Alejandro has gone to school?
Which expression is equivalent to 15x + 3? 15(1x + 1) 5(3x + 1) 3(5x + 1) 2(15x + 3)
Bridget's Café has a regular coffee decaffeinated coffee . This morning the cafe served 80 count coffee’s and all 48 which were regular what percentage of a c