isabella1397615 isabella1397615
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

You are going to an amusement part.it cost $15 to get in and $2 for each ride.

Respuesta :

y55xi3b4v6
y55xi3b4v6 y55xi3b4v6
  • 04-01-2021
Say you rode 4 rides it would cost you a total of 23 dollars and that’s with the get in price
Answer Link

Otras preguntas

if jim’s work shift starts at 8:45 a.m. and jim arrives to work at 9:13 a.m., how many minutes late was jim?
utilizando la equivalencia indicada, resuelve el siguiente ejercicio: 1 onza = 28.35 gramos 6.71 onzas =______ gramos.
Reading books about early American colonies led us to a new understanding of our nation's history. Which underlined nouns are concrete nouns? understanding, his
according to the study unit addition is defined as
1.List one extensive and one intensive property of marker ink.. . . . . 2.Define mixture.. . . . . 3.Is tap water a heterogeneous or homogenous mixture? Expl
What were the main points of the Declaration of the Rights of Man?
Which statement explains the difference between iambic pentameter and prose best?. a. Prose is a type of iambic pentameter except that is does not have to rhym
What is the best definition of the word empower
In a chemical reaction, a reactant binds to an enzyme at a region known as the___. A. Catalyst B. Product C. Substrate D. Active site
Choose the missing step in the given solution to the inequality −x − 10 > 14 + 2x. −x − 10 > 14 + 2x −3x −10 > 14 _______________ x < −8