TheEarthClubProgram TheEarthClubProgram
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 77.25. What is the unit price.

Respuesta :

863910
863910 863910
  • 04-01-2021

Answer: $25.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
melxkhx
melxkhx melxkhx
  • 04-01-2021
It’s $25.75
U will have to divide 77.25/3 to find your answer per scarf and it will give you $25.75
Answer Link

Otras preguntas

What shape is produced when slicing a right rectangular pyramid perpendicular to the base?
Milton spilled some ink on his homework paper. He can't read the coefficient of $x$, but he knows that the equation has two distinct negative, integer solutions
Describe why volcanoes have formed in the Mojave Desert.
Which of the following statements about XY and XZ is true? 2 6 8 X(1, -1) Y(8, -2) 4 Z(-5.-5) 00 do 10 12 14
Informational references provide general information about a wide variety of topics. Please select the best answer from the choices provided Т F
#WriteNow: Consider the lyrics from "Only in America" by Brooks and Dunn. According to the song, how does American culture support individualism?
please help me quick im giving a lot for this!
Which polynomial expression represents the area of the figure shown? x-2 2x + 5
What are 3 examples of flattery that was used on Julius Ceasar
detente, esta es la zona de descanso, ten estos puntos gratis y la primera persona en responder se vuelve más divertida :)