Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Cacharrerosdelaweb. Com por otro lado si deseas inscribirte en el curso lo puedes hacer de forma muy sencilla para esto solo debes diligenciar un formulario con
Compute the average 7 5 10 2 8 4
Spongiforma squarepantsii is what kind of organism?.
I need help please;-;
Requirements for a good code of ethics grade 11
Translate "the sum of 6 and the product of 8 and x" into a mathmatical expression
Which is the most accurate description of a historiographer? the creator of graphics for historical articles a historian who uses technology for research the cr
8th grade linear functions, will give brainliest if the steps are listed and explained :)))
Diary entry on how I spend my summer vacation in 500 words ​
Please help me this is due tonight i would really appreciate it :)