evelynngordon8
evelynngordon8 evelynngordon8
  • 01-01-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Deveney bought 4 DVDs for $25.20. What was the price per DVD?

Respuesta :

arrontekamila
arrontekamila arrontekamila
  • 01-01-2021

Answer:

$6.30 per DVD

Step-by-step explanation:

25.20/4= 6.3

Answer Link

Otras preguntas

How many parts does the scientific name of an organism have? 1 2 3 4 please answer quick :)
The process by which one person tries to change the belief, opinion, position, or course of action of another person through argument, pleading, or explanation
Beginning the use of one word phrases is typical for which age group
The tax revenue that a small city receives increases by 3.5% per year. in 1990, the city received $250,000 in tax revenue. Determine the tax revenue in 1995 a
write a congruence statement for the pair of triangles zyb
Where have the teachings of of Lao-tzu been written?
which statement best illustrates using the vertical line test to determine if the graph below is a function of x ? A) the graph is not a function of x because
1.) ____change in community's characteristics over time2.)_____place where population lives3.) ____all species of freshwater fish that live together in a lake f
Which of the following is a correct description of the New Jersey plan A. Under the New Jersey plan, the United States would remain a loose confederate B. The
What features did the british and dutch east india companies share?