jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

a concrete foundation for a building has the shape of a rectangular prism. the foundation is 14 yards long, 12 yards wide, and 2 yards high. if concrete costs
MORE MORE FREE POIN'T
Which poetic device is used in trees come running towards them '? metaphor simile personification hyperbole
How many solutions does this nonlinear system of equations have? 5. y 5 A. Four B. Zero C. Two D. One
Systemic error (track bowing) (20p): you may have found that you couldn't perfectly level the air track: if it was level in one place, it was not quite level in
1. Decide if it is appropriate to use the normal distribution to approximate the random variable x for a binomial experiment with sample size of n = 6 and proba
Find the slope of the line that passes through (7,2) and (9,5)
90- We always get up early. (are used to)​
Calculate the area of a circle of radius 7cm. One sector of this circle has an area of 49.5cm^2 What is the angle at the centre of this?
which author had the most titles on a single new york times best-seller list in 2022?