Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

I need help please please and hey
Which of the following was not an effect of the September 11 attacks?
A circle has an area of cm2. What is its radius? 1 cm 2 cm cm can't be determined
x + 21 = 59 . please do the question and explain how you got it. i really need as much people to help me and i will give thanks to everyone who answers and giv
Graph the linear equation y= -2
The area of a square game board is 144 sq. in. What's the length of the sides of the board? A. 12 in. B. 8 in. C. 72 in. D. 36 in.
What is the name of the region at which reactants bind to an enyzme during a biochemical reaction
Economics is the study of how society __________. A. can gain increasing amounts of resources B. uses scarce resources to satisfy its needs and wants C. invest
Adult tickets to the fall play cost $8 and student tickets cost $4. The drama class sold 30 more adult tickets than student tickets to the fall play. If the cla
What is the answer to this annoying question plz help me my math teacher hates me so plz plz plz help me I'm only in six grade and on the boarder line from pass