Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

A typical virus is made up of 2 parts. Check all that apply. A) Golgi Body B) Nuclear envelope C) Nucleic Acid D) Capsid
Combine the two ideas into a single sentenceSimon didn't have time to argue. Lunch was about to beginSimon didn't have time to argue_____lunch was about to begi
Which phase of cell division is shown? Exploring mitosis. anaphase II telophase I prophase I of meiosis telophase II
Should the United States engaged in imperialism ?
Before dividing, decompose 420 to make it easier to divide by 4.
NEED HELP ASAP 2 questions WORTH 50
Ned help doing a test right now
please help me!! i need help
What is the value of the expression (2)6 ?​
a dinâmica da população mudialresumo ​