christianamehn christianamehn
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Fiteen packs of fruit snacks cost $3. How much do 5 paxks of fruit snack cost?​

Respuesta :

yrajkumari
yrajkumari yrajkumari
  • 02-12-2020
15/3 = 5/x

15x = 15

X = $1
Answer Link

Otras preguntas

In England, mercantilism created a skilled industrial population and a large what? industry
If an object travels at five feet per second, how many feet does it travel in one hour?
An 8- pound bag of apples costs $17.50.What is the unit price?
The novel, as it is known today, originated in the _____ century. eighteenth seventeenth nineteenth
Select all that apply. The United Nations has two main tasks: keeping the peace choosing sides during times of conflict protecting human rights financing relief
how do you add fractions that have uncommon denominators
Device management is the process of managing (???????) devices
what is 40 divided by 9 with remainder
What factors does 28 and 44 have in common
Which best explains the caste system? A. a Buddhist idea that each person has many lives until they reach spiritual perfection B. the belief that the essenti