srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

14.98 x2.8 i need a tooder i am so bad at math
Researchers believe that one important function of sleep is to facilitate learning and memory. how does knowing this help you in your college studies? what chan
Q. # 19 please help to solve
Define False Claim Act
Sine and cosine ratios
the graphs below have the Same shape. what is the equation of the blue graph?
What countries other then Cuba were inside the U.S blockade zones
Compare longitudinal and transverse waves. Enter your answer in the space provided.
What was the significance of Roosevelt’s “fireside chats”?
if the object is not on your head, then its not a hat