rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

if 25 kg of potassium took 15 hours to decay into 3.125 kg, that's the half-life of potassium
what is the oxidation number of Na2So4
Identify five examples of infrastructure that you used this week.
i am 21 years old my father is 3 times my age how old eill i be when my father is 40
The use of _______ allowed man to go to wetter and cooler climates.
Is this good? Please be honest​
Picture attached. Pls help I want to go to bed I've been doing homework for so long someone answer all 8 for 80 points.
What happened when Jean-Antoine Watteau submitted the above piece to the Royal Academy of Painting? a. The Academy was so impressed that it honored him with an
'Line' is one of the seven elements of art.Question 1 options: True False
describe four states of matter by using the terms solid, liquid, gas, and plasma. Describe the behavior of particles in each state