jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

La mejor tinta armando valladares english
What is the relationship between electric fields and magnetic fields
Drunk drivers with a bac of .08% are involved in approximately _____ of fatal traffic crashes.
List three factors that caused Africa to become a growing source of slaves for the slave trade
In order to better compare/contrast costs of living in the various environments gnp/gdp may be adjusted to:
First successful spanish settlement in north america
Hail thou, Hrothgar! I am Higelac's kinsman And vassal forsooth; many a wonder I dared as a stripling."
On june 8, williams company issued an $80,000, 5%, 120-day note payable to brown industries. assuming a 360-day year, what is the maturity value of the note? a
Define the three main forms of legal ownership of a business. Which one appeals most to you and why?
Producers of many mouthwash brands claim that using mouthwash prevents tooth decay. What is the best conclusion regarding these mouthwash brands and bacteria in