jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

find the equation of a line m= -2, (0,10)​
You solve the equation S=lw+2wh for w. Which equation is correct?
How have US presidents contributed to Thanksgiving Traditions over time
Given: y || z Prove: m 25+ m2 2 + m 26 = 180° Angles Lines given angle addition post A M. 1 2 3 y Statements 67 2
HELPP!! Nigel's family is shopping for a new refrigerator. The selling price of the model they are considering is $1,875. Nigel researches to find that the mar
Dakota earns the money shown in the table. After buying 4 chairs, she has $30 left. How much did Dakota pay for each chair
Which members of the British Empire had the GREATEST degree of independence by 1914?
A line that includes the point (4,7) has a slope of 1. What is its equation in slope-intercept form?​
What is the supporting idea of the third section: "How Important Are the Elements of a Fair Trial?" CENTRAL IDEA: In the United States , the right to a
Your aunt is 37 years old. This is 7 less than 4 times your brother's age. Write and solve an equation to find your brother's age A. I'm confused on what the e