shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

an astronomer looking out into space will observe that
34 Put the verbs in brackets into the correct future form. Dear Lionel I'm writing to tell you my exciting news. I have won a competition! I think my life 1) ..
Put the verbs in brackets into the present simple or present continuous.1. ..............(you/go) to the party tonight?2. How many hours........(you/work) a wee
Glen invited 25 people to his birthday party. 20 people attended the party and 5 people did not attend. What percent of the people whom Glen invited did not att
A partner's self-employment earnings (loss) may be affected by her share of ordinary business income (loss) and any guaranteed payments she receives. The impact
PLS HELP WILL MARK YOU BRAINLIEST!!!
What kinds of activities disturb peace in school?
These are true about China's agricultural innovations: Group of answer choices the use of more compost and manure to enrich the soil, the creation of reservoir
Cómo describe el autor a los indios y a los españoles
w[tex]41 \div 646 = [/tex][tex]259 \times 55[/tex]help me with this math pls​