Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 24 pack of cans is 2 for $9 what is the ratio of the number of cans to price

Respuesta :

sherry11
sherry11 sherry11
  • 03-10-2016
2:9 should be the answer
Answer Link
pain123456789
pain123456789 pain123456789
  • 03-10-2016
the answer is 24:9 hope i helped
Answer Link

Otras preguntas

During the middle ages who was most likely to own a manuscript or book? A) A taylor B) A butcher C) A duke or duchess D) A peasant
Which of these movie titles contains a preposition? a. Harry Potter and the Deathly Hallows. b. The Good, the Bad, and the Ugly. c. Gone with the Wind. d. To Ki
What is 55/8 as a decimal
Subsistence farmers grow only enough food to feed their families. (1 point) true false
Emily meal cost 32.75 and Darren's meal cost 39.88 . Emily treats Darren by paying for both meals,and leaves 14% tip. Find the total cost
Literal Equations: C=2πr solve for r P=4s solve for s
Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for $4 find the unit rate for the juice boxes
Round each number to the nearest thousand. Which is the best estimate for the sum of 472,378+178,261? a. 650,000 b. 650,600 c. 651,000 d. 652,000
( Please Help) The northern portion of Canada is covered by boreal forests, which are characterized by A) Replanted rows of oak trees. B) thickly grown rain
DNA copying can be done by bacteria or by using