Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP MEthank you, and 15 points!!Gretchen and Ezia received equal scores on a test made up of multiple choice questions and an essay. Gretchen got 18 mul
How does oxygen enters the blood and is transported to the cells
what evidence is there to show that changing sand to glass is a chemical change
True or False.. Habitat destruction is a disadvantage of geothermal energy.
Tell the value of the underlined digit 17,874,000,000 the 1 is underlined
what is 5,900 round to the nearest thousand
Pollution is the only way that humans can cause changes to ecosystems. True or false?
Mitochondria and chloroplasts reproduce the same way free-living bacteria do—by
Ok, so i'm writing a story about this girl who's name is Alana. What should the story be about?
Explain what surface tension is.