garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

Brendon walsh wants to borrow $30,000 from the bank. the interest rate is 6% and the term is for 5 years. what is the monthly payment amount? $360 $530 $1,800 $
which of the following helps explain the development of adolescence as a stage in the life cycle
Bible History How long was Jacob gone after Rebekah told him that Esau was going to kill him
which word best describes gregor's mother reaction when she finally sees gregor? A.scared B.happy C.sad D.angry
in what way are online banking and mobile banking similar
Did the us ever join the coalition during the napoleonic wars
Why does the gravitational field strength increase with latitude
what types of weather conditions farmers delt with on the frontier
Lila forgot the security code for her apartment building. The code is two different digits followed by a capital letter. How many different possible codes are t
There is a​ 10% chance of the mean​ oil-change time being at or below the sample mean for which there is an area of 0.10 to the left under the normal curve with