kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

WordArt styles allow you to add ____.
Eight different kinds of theater exist in America today. a. True b. False
Mutuation is an evolutionary mechanism
You should dress formally when giving a speech because it shows respect for your audience. a. True b. False
What is the LCD of 2/3, 4/5, and 7/10? A.30 B.18 C.15 D.10
Lola is placing appetizers on plates She has 63 spring rolls and 84 cheese cubes She wants to include both appetizers on each plate Each plate must have the sam
what does the n stand for in n×$3.25=$325.00?
Which is greater 400 mililiters or 4 liters?
The theory of divergent evolution adaptive radiation coevolution convergent evolution suggests that all the mammals alive today came from the same common ancest
Find and correct the mistakes Dans une petite ville très innconnu, pendant l'hiver, ils habitait un garçon qui s'appellent Zack.